Як і будь-який предмет у нашому побуті, постільна білизна вимагає догляду. І не залежно з якого матеріалу виготовлена постільна білизна, якщо Ви хочете надовго зберегти її початкові якості: яскравість фарб, міцність, м'якість, тоді необхідно дотримуватись деяких простих правил.

  1. Перед тим, як постелити нову білизну на ліжко, її обов'язково потрібно випрати. Для постільної білизни з бавовняної тканини перше прання варто зробити вручну, причому, в холодній воді. Для комплектів постільної білизни з іншої тканини можна використовувати пральну машинку. Білизна при цьому слід попередньо вивернути на виворот. Коли йдеться про дорогі тканини елітного класу, наприклад, про натуральний шовк, гобелен, та інші подібні матеріали, прати їх потрібно особливо акуратно, в делікатному режимі.
  2. Постільна білизна слід міняти не рідше ніж раз на тиждень. Дотримуючись цього простого правила ваші постільні речі завжди будуть чистими, свіжими і красивими. До того ж, досить часто прання дозволяє використовувати щадний режим (якщо йдеться про прання в машинці), тому тканина на тривалий термін зберігає свою початкову форму та забарвлення.
  3. Зверніть увагу на позначення, які зображені на бирці. Перед пранням білизну варто вивернути навиворіт. Цей прийом є особливо корисним для яскравих кольорових виробів. Не можна прати разом натуральні та синтетичні тканини, оскільки перші втратить свою м'якість та шовковистість. Відокремлюйте білу та кольорову білизну, стираючи їх окремо, щоб комплекти не полиняли. Відмовтеся від відбілювачів і намагайтеся не використовувати його навіть для прання білого комплекту, адже його хімічний склад може негативно вплинути на структуру тканинних волокон.
  4. Завантажуючи постіль у машину, слідкуйте за тим, щоб барабан був наповнений приблизно на 50-60%. Таке завантаження забезпечує максимально ретельне полоскання та дбайливий віджимання, завдяки чому на поверхні тканини не залишається пральний порошок. . Ще одна корисна порада господиням – відмовтеся від крохмалю, оскільки його застосування істотно знижують здатність тканини вбирати вологу, що виділяється тілом.
  5. Щодо сушіння, то прихильники традиційних методів радять сушити білизну на вулиці. Дійсно, на свіжому повітрі постільна білизна швидко сохне, особливо на морозі, вбираючи зимову свіжість. І все ж, не забувайте вивертати постільну білизну на виворот, оскільки прямі промені сонця можуть трохи змінити забарвлення.
  6. Гладити постільні речі також варто дуже акуратно, підбираючи температуру праски під фактуру тканини. Якщо на постільній білизні є вишивка або інші елементи декору, прасувати вироби потрібно з вивороту.

Дотримуючись цих простих правил, Ви зможете надовго зберегти красу та м'якість вашої постільної білизни.

 

Короткий опис:

Як і будь-який предмет у нашому побуті, постільна білизна вимагає догляду. І не залежно з якого матеріалу виготовлена постільна білизна, якщо Ви хочете надовго зберегти її початкові якості: яскравість фарб, міцність, м'якість, тоді необхідно дотримуватись деяких простих правил.