Пропонуємо розширити Ваші знання про такий предмет домашнього текстилю, як ковдру, адже саме якісна ковдра найчастіше є запорукою гарного та повноцінного сну. Так, ковдри характеризуються кількома параметрами: розмір, вид наповнювача, ступінь теплоти, технологія пошиття.

Традиційно чохли для ковдр виготовляють із сатину, бавовни, трикотажу, шовку чи жаккарду. Основна вимога до матеріалів – хороша вентильованість та здатність утримувати всередині ковдри наповнювач. Тканини для чохлів повинні бути м'якими, міцними, екологічними та здатними служити довгий час. Крім того, призначення чохла у тому, щоб захищати ковдру від забруднення.

Розмір. Розглянемо як характеризуються ковдри за розмірами.

Ковдра двоспальна.

Найпопулярніший розмір. Серед них є стандартні розміри двоспальної ковдри:

* 200 на 220 см – євророзмір ковдри. Добре підходить до будь-яких підковдр постільної білизни євророзміру;

* 195 на 215 см - ще один варіант євророзміру двоспальної ковдри, менш поширений, проте теж дуже популярний;

* 175 на 205 см - двоспальна ковдра, звана ще ковдра "англійської" або "радянського" розміру. Найбільшого поширення такі ковдри набули у колишніх великобританських колоніях та на просторах СНД;

* 220 на 240 см - двоспальне ковдру розміру євро максі - чудово підходить для власників великих ліжок. Але є недолік, для такої ковдри досить складно знайти потрібну постільну білизну.

Ковдра полуторна або сімейна.

Такі ковдри використовуються у сім'ях, де люблять спати під окремою ковдрою. Півторної ковдри достатньо, щоб комфортно спала одна людина. Для полуторної ковдри підходить постільна білизна полуторного розміру. Найбільш поширені розміри ковдри:

* 155 на 215 см - найбільш популярний і практичний розмір полуторної ковдри, що має назву євро півторка. Комплект постільної білизни під таку ковдру підібрати найлегше. У наборах білизни сімейного євророзміру використовують саме такий розмір;

* 140 на 205 см - полуторна ковдра радянського чи англійського розміру. Часто такий розмір ковдри купують для дітей або якщо ліжко не дуже великого розміру;

* 160 на 205 см - один із рідкісних видів полуторного розміру, також може мати назву - дитячий розмір;

* 160 на 215 або 160 на 220 см - один із підвидів ковдр полуторного розміру.

Ковдра односпальна - вона ж полуторна ковдра, отримала свою назву "у народі", оскільки у виробників такий розмір у лінійці текстильних виробів відсутній.

Наповнювач. Дуже важливою характеристикою ковдри є наповнювач. В даний час існують вироби як з натуральним, так і штучним наповнювачем.

Натуральні наповнювачі.

Натуральний гусячий пух – один із найпоширеніших наповнювачів. Пух – гігроскопічний (легко приймає та випаровує вологу), довговічний, невагомий. Завдяки пуху та пір'ю, водоплавні птахи захищені від холоду та інших зовнішніх впливів. Саме тому пухові ковдри зігріють узимку і збережуть прохолоду влітку.

Натуральна овеча вовна – популярний, не дорогий наповнювач. Вовняні ковдри – теплі та міцні. Завдяки сучасним технологіям, багато вовняних ковдр можна прати в домашніх умовах

Натуральний шовк – не дешевий наповнювач, що має гіпоалергенні властивості. Шовк приємно охолоджує тіло, тому спати під шовковими ковдрами дуже комфортно влітку.

Бавовняний наповнювач – 100% бавовна. Невибагливі та недорогі. М'які навпомацки.

Синтетичні наповнювачі.

Ковдри можуть мати різні наповнювачі. Обов'язково зверніть на це увагу перш ніж вирішите купити ковдру. Отже, на вигляд наповнювача ковдри діляться на:

Пухова ковдра .

Найпоширеніші ковдри - це пухо-пір'яні ковдри. У таких ковдрах наповнювачем є гусячий або лебедячий пух, з додаванням дрібного пера лебедя чи гуся. Такої уваги вони заслужили завдяки своїм тепловим характеристикам. Пухові ковдри - легкі, пружні, м'які та довговічні. Плюс до всього, вони ще найтепліші і, при цьому, не перешкоджають вільній циркуляції повітря, але більш того, лікувально впливають на організм. Під такою ковдрою взимку не холодно, а навесні чи восени. не жарко.

Шовкова ковдра.

Такі ковдри найлегша, м'яка та тепла. Основна перевага шовкової ковдри - здатність "підлаштовуватись" під погоду, воно прохолодне влітку та тепле – взимку. Шовкові ковдри гіпоалергенні та стійкі до пилових кліщів.

Вовняна ковдра.

У таких ковдрах наповнювачем є шерсть. У свою чергу такі ковдри поділяються на:

ковдра з верблюжої вовни, ковдра з овечої вовни, ковдра з вовни кашеміру, ковдра з вовни лами, ковдра з вовни мериноса. Незважаючи на те, що вони легкі і тонкі, під ними дуже тепло і комфортно. За оцінкою фахівців, вони вважаються найгігроскопічнішими з усіх видів ковдр. Навіть якщо вовняна ковдра вбере в себе вологу на третину від власної ваги, на дотик вона все одно буде сухою. Вони чудово самоочищаються – волога з них добре вивітрюється.

Бамбукова ковдра.

Для таких ковдр використовується натуральний природний наповнювач - бамбукове волокно, що має велику кількість унікальних якостей. Ковдри зі 100% натуральним бамбуковим наповнювачем коштують дорого. Висока ціна обумовлена дорогою обробкою бамбукового волокна.

Синтетичний наповнювач.

Антиалергенні ковдри - це найкраще рішення, якщо Ви схильні до алергічних реакцій.

Антиалергенні ковдри виробляються з використанням синтетичних матеріалів, які забезпечують комфорт також як натуральні наповнювачі. Найпоширеніший синтетичний наповнювач – силіконізоване порожнисте волокно. Назва наповнювачів: холофайбер, файбертек тощо. Під синтетичною ковдрою ніколи не буде холодно і водночас не жарко. Їх можна сміливо прати у пральній машині, вибравши делікатний режим прання. Після прання вони не втрачають своєї форми та зовнішнього вигляду. Такі ковдри не викликають алергії. Вони не заводяться комахи-паразити.

Ступінь теплоти. Ступінь теплоти ковдри безпосередньо впливає на комфортність Вашого сну. У нашому магазині Ви можете купити теплу, літню або всесезонну ковдру, так само має назву 4 сезони. Найбільш вірне рішення - це купити ковдру за сезоном: літню - для літа, зимову - для зими, демісезонну - для осені та весни. За рівнем теплоти ковдри класифікуються:

Ковдра особливо тепла (00000)- оптимально підійде для будинків, які в зимовий період недостатньо добре опалюються, для людей, які люблять багато тепла або вважають за краще спати з відкритим вікном. Зимова ковдра має бути легкою і теплою.

Тепла ковдра (0000)- чудово підійде для зимового періоду та наших погодних умов. Зимова ковдра повинна зігрівати та доставляти відчуття затишку та комфорту, коли Ви засинаєте або просто читаєте книгу, укутавшись морозним вечором у ковдру.

Стандартна ковдра (000) - ще називають звичайною ковдрою, є найбільш популярним видом серед ковдр. Підходить для більшості людей, практично для будь-якого сезону, оскільки мають терморегулюючі властивості, а також забезпечують вентиляцію тіла.

Полегшена ковдра (00) - відмінно підходить, якщо Ваш будинок або квартира в зимовий період добре опалюються. Полегшені ковдри добре пропускають повітря, при цьому створюють комфортні умови для сну.

Легка ковдра (0) - або літня ковдра - чудово підійде для прохолодних літніх ночей. Літня ковдра добре пропускає повітря і має високу гігроскопічність, тобто. добре вбирає та випаровує вологу.

Ковдра зима-літо займає особливе місце, оскільки є ковдрою придатною для всіх 4 сезонів. Ковдра зима-літо зазвичай складається з двох, скріплених між собою зав'язками, гудзиками, кнопками або блискавкою, ковдр - легкого та полегшеного. Така всесезонна ковдра універсальна, т.к. підійде для використання у будь-яку пору року. Ковдра зима-літо - це чудове рішення, якщо Ви не готові купити ковдру різного ступеня теплоти для кожного сезону.

При виборі ковдри пам'ятайте: кожна людина індивідуальна, так само як індивідуальні та її потреби, хтось мерзне навіть улітку, а комусь спекотно взимку. Це обов'язково потрібно враховувати під час вибору ковдри за рівнем теплоти.

Технологія пошиття. Крім вищеперелічених характеристик, прийнято розділяти ковдри за технологією пошиття.

Касетна ковдра - ця технологія застосовується при пошитті пухових ковдр. У таких ковдрах наповнювач розподіляється в окремих замкнутих камерах – касетах. Перегородки в таких касетах не дозволяють наповнювачу переміщатися та зрушуватись усередині виробу.

Стібна ковдра - виробляється за допомогою стьобальних машин. Усередині ковдри наповнювач утримується завдяки простібці, що не дозволяє наповнювачу зрушуватися або "збиватися" у кути ковдри.

 

Короткий опис:

Пропонуємо розширити Ваші знання про такий предмет домашнього текстилю, як ковдру, адже саме якісна ковдра найчастіше є запорукою гарного та повноцінного сну. Так, ковдри характеризуються кількома параметрами: розмір, вид наповнювача, ступінь теплоти, технологія пошиття.