Вибираючи постільну білизну, Ви нерідко зустрічали вирази “ постільний комплект з піке”, “пікейний набір”, “набір піке”. Спробуємо розібратися що це таке. Ці терміни в контексті домашнього текстилю є відносно новими, хоча саме слово піке відомо давно.

Піке́ (фр. piqué від piquer – пристібати, простягати матерію) - це легка, щільна і міцна подвійна бавовняна тканина комбінованого переплетення з рельєфним малюнком у вигляді рубчиків на лицьовій стороні. Цю тканину виготовляють із гребенної пряжі.

Існує і піке, яке виготовляють із хімічних волокон (поліефірна тканина) на приклад із штучного шовку. Піке з поліефірних волокон переважно застосовується для виробництва спортивної форми та одягу для активного відпочинку. Цікава фактура тканини піке зовні дуже схожа на бавовняну тканину, але при цьому має низку переваг. Тканина не деформується під час експлуатації, не линяє і не сідає при пранні.

Візерунок зазвичай буває дрібний, нескладний (ромби, квадратики, стільники), смужка практично не зустрічається. Також випускається піке з основними рубчиками різної товщини. Різновидом піке є вафельна тканина (вафельні рушники).

Тканина міцна, маломнуща, має високий показник гігроскопічності, добре переносить прання в машині, не линяє, не вигоряє на сонці. Після прання можна підкрохмалити. Піке надходить у продаж переважно у вибіленому вигляді, але буває кольоровим або з набивним малюнком.

Тканину піке називають трикотажною тканиною, трикотажним полотном. З цієї тканини шиють дитячий одяг, білизну, літні сукні та костюми, халати, літні капелюхи, рушники, скатертини та покривала, а також як технічні серветки на виробничих підприємствах.

Існує кілька різновидів тканини піке, які розрізняють за щільністю та фактурою. Щільність може варіюватися від 170 до 240 г/м2. При високій щільності тканина піку стає досить жорсткою на дотик.

З бавовняного піку шиють літні сукні, костюми, літні капелюхи, скатертини, дитячий одяг, білизна. Також йде на оздоблення, комірці і т. п. Піке зі штучного шовку випускається з поздовжніми рубчиками на лицьовій стороні. Воно використовується лише як плательна тканина.

І так, знаючи що таке піке, розглянемо докладно що таке піке набір. Як правило, це комплект літнього rdquo; постільної білизни, що складається з покривала - піке (знаємо що піке - щільна бавовняна тканина, що чудово пропускає повітря і поглинає вологу), простирадла та наволочок. Тут покривало виступає як ковдра, і чудово підходить для комфортного сну. Дуже зручні дитячі постільні набори із піке. Наприклад приклад - ТАС Disney Minnie Sail Baby дитячий з піке. Сюди входить піке розміром 100*150 см - тонке покривало із щільної бавовняної тканини з рифленим візерунком.

Піке набори, вироби з пікейної тканини (халати, покривала) широко представлені в нашому інтернет-магазині.

 

Короткий опис:

Вибираючи постільну білизну, Ви нерідко зустрічали вирази “ постільний комплект з піке”, “пікейний набір”, “набір піке”. Спробуємо розібратися що це таке. Ці терміни в контексті домашнього текстилю є відносно новими, хоча саме слово піке відомо давно.