Для правильного вибору махрового рушника Вам необхідно знати деякі характеристики цього виду продукції. Найбільш суттєвими є розмір, матеріал, щільність, м'якість, здатність убирати вологу.

Розміри рушників

Для рушників існує загальноприйняті стандартні розміри. У деяких країнах світу вона має свої особливості. Коротко розглянемо розміри, рушники, які Ви можете купити у нашому магазині.

 • 30х30 та 30х50 прийнято вважати гостьовими або туалетними серветками, часто ці розміри використовують на кухні;
 • 50х70 – універсальний розмір кухонного рушника;
 • 50х85 та 50х90 – вважаються лицьовими або туалетними;
 • 50х100 – використовують як лицьове або маленьке душове;
 • 70х140 – душове або середнє лазневе, хрестильне;
 • 90х160 та 100х150 – це і велике лазневе, і пляжне, і для масажу, для лазні, сауни, як маленькі махрові простирадла;
 • 80х200 – зручний для лазні, сауни та масажу
 • 150х200, 150х250, 160х200, 175х200, 175х250 і т.п. – розміри махрових простирадл.

Матеріал

 • Гарний махровий рушник має бути на 100% з якісної бавовни. (Зустрічаються рушники з неякісної бавовни, штучно пом'якшені різними хімічними засобами). Якісний рушник зможе зберігати м'якість і добре вбирати вологу навіть після численних прань;
 • Гарний рушник повинен мати довжину ворсу 5 мм. Висота ворсу, один із показників щільності, поглинання та зовнішнього вигляду махри. Короткий ворс (3,5 мм і нижче) відрізняється низькими показниками поглинання. Під час використання виріб швидко стає мокрим, грубіє і рветься, і від цього менш приємно. Довгий ворс (8 мм і вище) також крайність. Вже після першого прання занадто довгий ворс (більше 8 мм) розкуйовджується, і рушник виглядатиме неохайно. Хороша золота середина — середня довжина ворсу 5 мм.
 • Для визначення якості рушника також використовують щільність або граммаш бавовни, Щільність — це відмінний показник якості поглинання та еластичності рушника. Рушники з низькою щільністю швидко зношуються, вони зазвичай використовуються на кухні (де їх зміна відбувається значно частіше), або як гостьові серветки. Чим більша щільність, тим більше вологи воно вбирає. Оптимальна щільність для банних, лицьових рушників та туалетних серветок 450 — 600 гр/м2, для халатів 400 — 450 гр/м2, для килимків від 700 гр/м2 та вище.
 • Гарний рушник має бути добре пошитий, тобто. облямівка, обробка канви рушника – повинні бути виконані чітко та акуратно, це дозволить говорити про те, чи зменшиться рушник у розмірі після прання. При виготовленні рушників може бути використана як одна, так і дві петлі, головне щоб у махровому виробі густота петель була рівномірною по всій поверхні.
 • при виборі рушника обов'язково спробуйте його на дотик – адже тільки так можна судити про його якість.

Догляд рушників

Щодо махрових рушників є певні вимоги до прання, прати такі вироби потрібно чітко відповідно до інструкції, яка вказана на етикетці. До того ж матеріал може бути пофарбований нестійкою фарбою, а значить є ризик зіпсувати інші речі, тому вперше краще прати рушник окремо.

Для збереження кольору рушника на довгий термін утримайтеся від використання пральних порошків з відбілюючими речовинами, такі порошки добре підійдуть лише для рушників

 

Короткий опис:

Для правильного вибору махрового рушника Вам необхідно знати деякі характеристики цього виду продукції. Найбільш суттєвими є розмір, матеріал, щільність, м'якість, здатність убирати вологу.