Виробництво домашнього текстилю останнім часом має тенденцію до заміщення натуральних матеріалів синтетичними. Це і зрозуміло, адже використовуючи синтетичні компоненти, можна створити матеріал із заздалегідь визначеними властивостями.

Однак у природі є натуральні матеріали, що мають багато унікальних властивостей і використовуються у текстильній промисловості. Таким матеріалом є шерсть мериноса, яка ідеально підходить для виробництва постільної білизни, пледів, ковдр, подушок, одягу тощо.

Меріноси – це порода овець, вовна яких відрізняється дивовижною м'якістю і високою міцністю, має цілющі властивості.

З'явилася ця унікальна порода овець в Іспанії у XII столітті. Предками мериноса вважаються вівці із Північної Африки. Мериносова вівця трохи менше, ніж звичайні вівці, але їхня тонкорунна вовна унікальна. Завдяки високій якості шерсті, мериноси були настільки цінними, що вивезення їх за межі Іспанії каралося смертною карою, а носити вироби з шерсті мериносу до 18 століття можна було лише особам королівської родини.

Однак 1723 року кілька овець було таємно вивезено до Швеції, потім до Саксонії. А вже 1788 року перші 70 овець були експортовані до Австралії. Кліматичні та температурні умови Австралії ідеально підійшли цій породі овець. З тих пір саме дана порода тонкорунних овець зветься австралійським мериносом, хоча тварин даної породи розводять не тільки в Австралії, але і в Новій Зеландії та інших країнах.

Вовна мериноса стрижеться навесні виключно з овець. У рік вівця-меринос дає таку кількість вовни, що можна виготовити близько п'яти предметів одягу.

Розглянемо коротко, що є шерсть мериноса. Структура вовни мериноса є кручені найтонші волокна, між якими утворюється повітряний простір, на одному сантиметрі хорошої вовни цього виду вміщується до 40 хвиль. Структура вовни мериноса “луската” - зовнішні кутикули покривають волокна подібно до черепиці. Така будова вовняного волосся робить його легко звалюваним, що активно використовується при створенні нетканих вовняних полотен - таких як повсть та фетр.

Шерсть мериносів буває декількох видів: широка (strong) 23 24.5 мкм, шерсть середнього діаметру (medium) 19.6 22.9 мкм, тонка (fine) 18.6 19.5 мкм, дуже тонка (5.5); надтонка вовна (ultrafine) 11.5 – 15 мкм. Такий вид вовни, звичайно, найдорожчий, поголів'я тварин нечисленне і, за чутками, щоб таке надцінне волосся не сплутувалося і не грубіло, такі тварини гуляють у спеціальних плащах-накидках у вітряну та дощову погоду! Надтонкий меринос підходить для змішування з іншими видами пряжі, такими як шовк та кашемір.

Виготовлені з вовни мериноса вироби, зокрема вироби домашнього текстилю, мають багато унікальних термостатичних та гігроскопічних властивостей, що допомагає підтримувати оптимальні та комфортні для людини умови:

  • Хороші властивості, що дихають. Постільна білизна, ковдри та пледи з вовни мериноса «дихають», оскільки вовна мериноса забезпечує ідеальну вентиляцію.
  • Висока гігроскопічність. Вироби з вовни мериноса мають високу гігроскопічність, залишаються сухими навіть при високій вологості, оскільки здатні поглинати до 33% вологи від свого об'єму, нагріваючись до температури людського тіла і залишаючись не продуваною. Ковдри з вовни мериносу створюють сухі, приємні та розслаблюючі умови для сну, не створюють «парникового ефекту».
  • Антисептичні властивості. Цінною якістю вовни є вміст у ній ланоліну (вовняний жир), який є чудовим природним антисептиком. Ланолін, розчиняючись при температурі тіла (37-38ºС), легко проникає через шкіру і благотворно діє на м'язи, суглоби, хребет і дихальну систему, стимулює кровообіг і сприяє зняттю напруги м'язів, нейтралізує виділені шкірою токсини.
  • Здатність збереження оптимального мікроклімату. Вироби із вовни мериносу відмінно зберігають тепло, підтримуючи постійну температуру тіла. Подібний ефект можливий завдяки будові вовни: руно мериноса має природний завиток, тому повітряні прошарки між волокнами здатні зберігати тепло набагато ефективніше.
  • Легкість та висока міцність. Волокна вовни мериноса після розтягування способи знову набути попередньої форми. Саме еластичність волокон вовни робить вироби довговічними, зберігає надовго об'єм та пишність.
  • Ефект мікромасажу. Постільні речі з вовни мериносу покращують кровообіг, знімають восенипаління, що усувають больові симптоми при артриті, ревматизмі, болях у хребті, має оздоровчий ефект на організм. Одяг з мериносу показаний людям, які страждають на остеохондроз, ревматизм, ортопедичні та бронхіальні недуги.
  • Антиалергенність. Вовна з мериносу це гіпоалергенний матеріал, що не подразнює шкіру, що важливо для дітей і особливо актуально для людей, які мають підвищену чутливість.

 

Догляд виробів із вовни мериноса.

Щоб максимально довго зберегти всі ці унікальні властивості виробів із шерсті мериноса, слід пам'ятати, що прати вироби можна тільки в режимі Делікатне прання при температурі до 60 градусів, виріб не повинен довго лежати у воді, треба уникати викручування, тільки легкий віджимання руками . При розкладанні одягу для сушіння на рівній поверхні, що вбирає вологу, може здаватися, що виріб втратив форму. Не лякайтеся, Вам необхідно акуратно розкласти виріб, вирівняти край виробу, і при висиханні, меринос набуде колишньої пружності та пружності.

Тільки правильний догляд за виробами з шерсті мериносу продовжить термін служби ваших речей та зберегти унікальні цілющі якості шерсті мериносу.

Якісні вироби із вовни мериносу Ви можете купити в нашому інтернет-магазині домашнього текстилю!

 

Короткий опис:

Виробництво домашнього текстилю останнім часом має тенденцію до заміщення натуральних матеріалів синтетичними. Це і зрозуміло, адже використовуючи синтетичні компоненти, можна створити матеріал із заздалегідь визначеними властивостями.

Однак у природі є натуральні матеріали, що мають багато унікальних властивостей і використовуються у текстильній промисловості. Таким матеріалом є шерсть мериноса, яка ідеально підходить для виробництва постільної білизни, пледів, ковдр, подушок, одягу тощо.